شما اینجا هستید   |

    اخبار : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی انتصاب وزیر آموزش عالی کشور عراق را تبریک گفت
دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی طی پیامی، انتصاب وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور عراق را به وی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، انتصاب وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور عراق را به وی تبریک گفت.

متن پیام دکتر طهرانچی به شرح زیر است:

جناب پروفسور نبیل کاظم عبدالصاحب

وزیر محترم آموزش عالی و تحقیقات علمی جمهوری عراق

سلام علیکم و رحمه اله و برکاته

مایلم تبریکات صمیمانه خود را به مناسبت انتصاب جنابعالی که از دانشگاهیان صاحب‌نام کشور عراق هستید، به سمت وزیر آموزش عالی و تحقیقات علمی کشور جمهوری عراق ابراز نمایم.

روابط دوستانه و صمیمانه دو ملت و دو دولت همسایه در سال‌های اخیر مثال‌زدنی و رو به گسترش بوده است و یکی از عناصر تقویت‌کننده آن، روابط آکادمیک و دانشگاهی می باشد و در میان دانشکاهیان ایران، دانشگاه آزاد اسلامی نقش بسزایی در توسعه و تعمیق این روابط داشته است.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان بزرگترین دانشگاه حضوری جهان با حدود یک میلیون دانشجو و ۴۰ درصد دانشجویان ایران و پیشتاز تحقیقات فناوری نوین ایران با حدود ۴۰ هزار عضو هیأت علمی، میزبان ۱۸ هزار دانشجوی غیرایرانی است که حدود یک‌چهارم ایشان دانشجویان عراقی هستند و به این ترتیب رکوردار تعداد دانشجویان غیرایرانی همچنین دانشجویان عراقی در میان دانشگاه‌های ایران است. به همین دلیل توافق نامه‌های بامحتوایی بین این دانشگاه و وزارت محترم آموزش عالی و تحقیقات عراق و نیز دانشگاه‌های معتبر عراقی طی سه سال گذشته جهت همکاری‌های آموزشی و تحقیقاتی مشترک منعقد شده است و یقیناً تحکیم ارتباط‌های علمی و رفع موانع موجود و تسهیل رفت‌وآمدهای اساتید و دانشجویان دو کشور برادر، گشایش‌های مهمی را در مسائل منطقه به همراه خواهد آورد.

تردیدی ندارم که جنابعالی به عنوان یک دانشگاهی صاحب نام و اعتبار نیز حامی گسترش هرچه بیشتر این مناسبات در دوران وزارت خواهید بود و با حضور جنابعالی مناسبات علمی و پژوهشی بیش از گذشته ارتقا خواهد یافت.

امیدوارم که جنابعالی در اسرع وقت دعوت این دانشگاه و وزارت علوم تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران را جهت سفر به ایران پذیرفته تا تدوین توافقنامه همکاری‌های گسترده‌تر امکان‌پذیر گردد.

سلامتی و موفقیت جنابعالی را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به اشتراک بگذارید : | | |