شما اینجا هستید   |

    اخبار : آموزش اساتید واحدهای دارای دانشجویان اهل سنت از برنامه‌های شورای راهبری تقریب مذاهب اسلامی است
دکتر طهرانچی گفت: یکی از اقدامات خوبی که در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد، تشکیل شورای راهبری تقریب بین‌المذاهب اسلامی در این دانشگاه است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نخستین جلسه شورای راهبری تقریب بین‌المذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی در سال جاری عصر امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور دکتر علی سروری مجد دبیر شورا، مولوی محمداسحاق مدنی مشاور رئیس دانشگاه در امور اهل سنت، حجت الاسلام والمسلمین سیدحامد علم الهدی معاون امور ایران در مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و سایر اعضا برگزار شد.

دکتر طهرانچی در ابتدای این جلسه با تسلیت سالگرد رحلت امام خمینی(ره) گفت: امام راحل در این دنیای ظلمانی پایه گذار انقلابی شدند که با گذشت ۴۱ سال قدر آن را بیشتر از گذشته می‌دانیم، چرا که اگر انقلاب اسلامی نبود، کشور ما حرکتی را ادامه می‌داد که اکنون غرب دچار آن شده و هر روز زشتی های خود را بیشتر نمایان می‌کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه تقریب مذاهب یکی از موضوعات مطرح و پیگیری شده از سوی بنیانگذار انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: امام راحل به عنوان یکی از شاگردان مرحوم آیت الله بروجردی که بنیانگذار موضوع تقریب مذاهب در عرصه دینی بودند، بحث تقریب مذاهب در عرصه سیاسی را بنا نهادند و اکنون پس از ۴۱ سال از پیروزی انقلاب اسلامی می‌بینیم که دشمن چگونه اصرار به جدایی مذاهب اسلامی دارد و از هیچ اقدامی در این راه کوتاهی نمی‌کند.

وی با اشاره به تشکیل شورای راهبری تقریب بین‌المذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: یکی از اقدامات خوبی که در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شد، تشکیل شورای راهبری تقریب بین‌المذاهب اسلامی بود که مولوی محمداسحاق مدنی، حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی و دکتر سروری مجد نقش جدی در این مسیر داشتند و رویکرد تقریب مذاهب در دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری مجمع تقریب مذاهب اسلامی و دانشگاه مذاهب اسلامی پیگیری می‌شود.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: متأسفانه تاکنون از بحث تقریب مذاهب اسلامی در آموزش عالی غفلت شده و تنها در محافل حوزوی به آن توجه می شد. با تشکیل شورای راهبری تقریب بین‌المذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی سعی داریم این غفلت را جبران کرده و برای تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه برنامه ریزی و تصمیم گیری کنیم.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی دفاتر تقریب مذاهب اسلامی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی یکی از برنامه‌های شورای راهبری تقریب بین‌المذاهب اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی است که آموزش اساتید واحدهای دارای دانشجویان اهل سنت را پیگیری می‌کند و تاکنون ۵ دفتر آن راه‌اندازی شده و دفاتر دیگر نیز به زودی افتتاح خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان از مسئولان دفاتر تقریب مذاهب اسلامی در دانشگاه آزاد اسلامی خواست تا موضوع آموزش‌های مربوط به موضوعات تقریب مذاهب اسلامی را با توجه به شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی برگزار کنند.

به اشتراک بگذارید : | | |