شما اینجا هستید   |

    اخبار : سلامت دانشجویان، صیانت از مدارک تحصیلی و حفظ استانداردهای علمی، اولویت اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی است/ راه‌اندازی سرای نوآوری تکنولوژی آموزشی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری آنا از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، نشست تخصصی «بررسی شیوه اجرایی آموزش مجازی دانشگاه آزاد اسلامی» عصر امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سازمان مرکزی برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این جلسه با اشاره به شیوع ویروس کرونا، خاطرنشان کرد: مدیران و مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی باید با درک بموقع از شرایط کشور، آموزش مجازی را به نحو احسن به انجام برساندند.

وی ادامه داد: در حرکت رو به جلو اشخاصی پیروز خواهند بود که از فضای فناورانه کشور و دنیا به شکل شایسته‌ای استفاده کنند. اگر تنها به سطح یک استفاده از فناوری بسنده کنیم، قطعاً از دایره آموزش حذف خواهیم شد.

دانشگاه آزاد اسلامی باید از تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا در زمینه‌های مختلف بهره‌مند باشد

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه آزاد اسلامی به‌عنوان بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری کشور و منطقه باید آماده بهره‌مندی از تکنولوژی و فناوری‌های روز دنیا در زمینه آموزش، پژوهش و … باشد، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به اعتراف مسئولان کشور نمره خوبی در ارائه آموزش‌های مجازی در کشور کسب کرده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه باید خودمان را برای ارائه آموزش مجازی در سطوح بالاتر آماده کنیم، تصریح کرد: دروس آموزشی در فضای مجازی باید توسط یک تیم قوی و شاخص با بهترین کیفیت ارائه شود و استاد که نقش توضیح‌دهنده و تشریح‌کننده دارد، دانشجو را همراهی کند.

وی افزود: اتصال و ارتباط با دانشجو در فضای مجازی صرفاً در حوزه آموزش نیست، بلکه باید در زمینه های فرهنگی، دانشجویی، پژوهشی و … با دانشجویان ارتباط برقرار کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینکه توانستیم در مدت بسیار کوتاهی به ۲۴ هزار استاد دانشگاه، شیوه آموزش مجازی را آموزش دهیم، خاطرنشان کرد: این دانشگاه قابلیت این را دارد که سطوح بالاتر آموزش مجازی را ارائه دهد. اولویت این است که با بهره گیری حداکثری از فناوری بتوانیم به بهترین وجه سرویس دهنده بسیار خوب و قوی برای آموزش مجازی باشیم.

دکتر طهرانچی خطاب به رؤسای استان های دانشگاه آزاد اسلامی که به‌صورت ویدئو کنفرانس در جلسه حضور داشتند، گفت: شما باید در گام نخست چالش‌ها، نقاط قوت و ضعف، فرصت‌ها و کاستی‌های آموزش مجازی را شناسایی و بررسی کنید تا در ترم تحصیلی آینده با استفاده حداکثری از فناوری، ابتکار و خلاقیت بتوانیم مدلی جدید و توانمند برای آموزش مجازی ارائه کنیم تا دانشجویان فراگیری کامل داشته باشند.

وی در ادامه با بیان اینکه برای آموزش‌های عملی نیز باید سبک جدیدی از آموزش را ارائه کنیم، اظهار کرد: آموزش عملی به روش سابق ممکن نیست، بنابراین باید مدل برنامه ریزی آموزشی با توجه به تکنیک‌ها تغییر کند.

سلامت دانشجویان، صیانت از مدارک تحصیلی و حفظ استانداردهای علمی اولویت اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی درباره نحوه اجرای آزمون جامع دکتری، تصریح کرد: مرحله کتبی آزمون جامع به‌صورت حضوری برگزار می‌شود و دانشجویان می‌توانند واحد دانشگاهی محل سکونت خود را به‌عنوان محل برگزاری آزمون انتخاب کنند. مرحله شفاهی آزمون جامع نیز از طریق سامانه‌های آموزشی به‌صورت غیرحضوری برگزار می‌شود.

دکتر طهرانچی تأکید کرد: آزمون جامع دکتری با رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی انجام می‌شود و دانشجویان نباید هیچ‌گونه نگرانی درخصوص سلامتی خود داشته باشند. سلامت دانشجویان، صیانت از مدارک تحصیلی و حفظ استانداردهای علمی، اولویت اساسی در دانشگاه آزاد اسلامی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: فضای جدید آموزش، مشاغل جدید ایجاد می‌کند. به معاونت تحقیقات، فناوری و نوآوری مأموریت دادیم تا سرای نوآوری تکنولوژی آموزشی را راه‌اندازی کند تا جوانان برای ساختن فیلم‌های آموزشی استاندارد بسیج شوند.

به اشتراک بگذارید : | | |