شما اینجا هستید   |

    اخبار : تشکیل کمیته شهریه در استان‌ها/ تأکید بر حفظ سلامت کارکنان و دانشجویان/ لزوم ایجاد میز کار الکترونیک و دفاتر مجازی برای پاسخگویی به دانشجویان
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تاکید بر تشکیل کمیته شهریه در دانشگاه آزاد اسلامی استانها گفت: باید شبکه یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش مجازی حفظ شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی با محوریت بررسی بودجه سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ ظهر امروز به ریاست دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و با حضور معاونان و مدیران کل سازمان مرکزی و حضور مجازی رؤسای استان‌ها به صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد.

دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ابتدای این جلسه، با اشاره به همه‌گیری ویروس کرونا در کشور، گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و نبود راهکار خروج از این وضعیت در شرایط کنونی، آموزش و پژوهش باید بتواند راه خود را پیدا کند و دانشگاه‌ها و فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی آنها به هیچ وجه نباید متوقف شود.

وی با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی ترم گذشته مرحله آموزش مجازی را با موفقیت پشت سر گذاشت، اظهار داشت: واحدهای دانشگاهی باید برای ترم جدید وارد مرحله جدیدی از آموزش مجازی شوند. موضوع حائز اهمیت این است که باید شبکه یکپارچه دانشگاه آزاد اسلامی در آموزش مجازی حفظ شود، بنابراین مردادماه فرصت مناسبی است تا برای جذب دانشجو و برگزاری ترم آینده برنامه‌ریزی‌های دقیق و منظم انجام شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با یادآوری شروع سال مالی دانشگاه از ابتدای شهریورماه، تصریح کرد: هیأت امنای استان‌ها یک ماه فرصت دارند تا بودجه سال آینده خود را تنظیم و به سازمان مرکزی ارائه دهند. با توجه به شرایط فعلی، حفظ سلامتی دانشجویان و کارکنان از اهمیت بالایی برخوردار است و در عین حال نباید در فعالیت‌های دانشگاه خللی ایجاد شود، بنابراین برنامه‌ریزی‌ها باید به گونه‌ای انجام شود که فعالیت‌ها به صورت مجازی و دورکاری با استفاده از شیوه‌های نوین، بدون وقفه ادامه یابد.

دکتر طهرانچی خاطرنشان کرد: تدوین بودجه سالانه استان‌ها، برگزاری ترم تابستانی، اجرای طرح نظام هوشمند داده‌ها، برنامه‌ریزی درسی بر مبنای شرایط کنونی، برنامه‌ریزی برای اجرای شیوه‌های جدید برگزاری دروس عملی و تربیت بدنی، بررسی و اجرای راهکارهای جدید آموزش مجازی و روش‌های نوین فرهنگی و تربیتی و… از جمله مهمترین اولویت‌های هیأت امناهای استانی در مردادماه است.

وی با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی میانگین حقوق کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی، گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، احکام حقوق اعضای هیأت علمی و غیرهیأت علمی واجد شرایط باید به سرعت صادر شده و معوقات افزایش پنج ماه اول سال ۹۹ پرداخت شود.

تشکیل کمیته شهریه در هر استان به منظور استخراج مدل مناسبی برای شهریه

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: میزان شهریه سال تحصیلی جدید بر عهده هیأت امناهای استانی است که می‌توانند با ترکیبی از افزایش شهریه براساس رشته‌ها و افزایش دانشجو، به راهکارهای اجرایی دست یابند. در این زمینه لازم است کمیته شهریه در هر استان تشکیل و مدل مناسبی برای شهریه استخراج شود.

دکتر طهرانچی در بخش دیگری از سخنان خود، به مصوبه شورای گسترش اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه این شورا، کلاس‌های مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد باید از ۱۵ شهریور آغاز شود. لازم است واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی از ابتدای شهریورماه با جدیت موضوع ثبت‌نام دانشجویان جدیدالورود را در دستور کار خود قرار دهند. شورای گسترش همچنین مجوز جابجایی رشته‌ها در استان را صادر کرده که هیأت‌ امناهای استانی باید برای این موضوع برنامه ریزی داشته باشند تا بموقع عمل کنند.

لزوم ایجاد میز کار الکترونیک و دفاتر مجازی برای اساتید، رؤسای گروه‌ها و معاونان واحدها

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر لزوم ایجاد میز کار الکترونیک و دفاتر مجازی برای اساتید، رؤسای گروه‌ها و معاونان واحدهای دانشگاهی، تصریح کرد: ارتباط کنشگران دانشگاه با دانشجویان نباید در دوران کرونا قطع شود، بلکه با ایجاد این دفاتر مجازی باید به سؤالات، دغدغه‌ها و نگرانی‌های دانشجویان و خانواده‌های آنها پاسخ داده شود. به هیچ وجه فعالیت‌های جاری دانشگاه نباید متوقف شود.

برنامه‌ریزی برای اجرای طرح تعاون و برگزاری کلاس‌های عملی، ارائه تسهیلات به دانشجویان از طریق صندوق رفاه، ایجاد زیرساخت‌های اینترنتی مناسب، تأکید بر انجام دورکاری مؤثر کارکنان، نحوه جذب دانشجو براساس سوابق تحصیلی، تأکید بر قانون جامع مهارت‌آموزی در مدارس سما، تغییرنام آموزشکده‌های فنی به دانشکده مهارت و کارآفرینی، کمک به اشتغال فارغ‌التحصیلان، استقرار نظام هوشمند و یکپارچه داده و… از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.

همچنین در این جلسه، مراسم تکریم دکتر کیوان مرادیان کوچکسرایی مدیرکل سابق اداره کل امور اداری و منابع انسانی و دکتر اقبال شاکری رئیس سابق مرکز عمرانی، املاک و مستغلات دانشگاه آزاد اسلامی و معارفه دکتر سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی رئیس مرکز جذب و امور هیأت علمی دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی ضمن تشکر از زحمات و تلاش های دکتر مرادیان و دکتر شاکری در دوران مسئولیت در دانشگاه آزاد اسلامی، با اهدای لوح تقدیر، از آنها قدردانی و برای این دو مدیر سابق دانشگاه آزاد اسلامی در سمت نمایندگی مجلس شورای اسلامی آرزوی موفقیت کرد.

به اشتراک بگذارید : | | |