شما اینجا هستید   |

    اخبار : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فرارسیدن روز خبرنگار را تبریک گفت
دکتر طهرانچی طی پیامی، فرارسیدن «روز خبرنگار» را به فعالان عرصه رسانه تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با صدور پیامی، فرا رسیدن هفدهم مرداد و روز خبرنگار را به فعالان عرصه رسانه و اطلاع رسانی تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

بسمه تعالی

“با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبرخاتم(ص) و اهل بیت‏ کرامش‏ که چراغ راه بشریت‏ اند”.
هفدهم مرداد، روز خبرنگار را به همه فعالان عرصه رسانه تبریک و تهنیت می گویم.

نامگذاری این روز که مزین به نام شهید محمود صارمی است، نشان از ارزش والا و نقش آفرینی خبرنگاران و روزنامه نگاران در جامعه است و در این فرصت مغتنم ضرورت دارد قدردان زحمت، تلاش و مرارت های عزیزانی باشیم که مسئولانه به رسالت خود عمل می کنند.

خبرنگاران این صاحبان قلم، پیشتازان آگاهی بخشی به جامعه و پرسش گرانی هستند که با کنکاش حقایق و صدق گفتار می کوشند راه شفافیت و دسترسی صحیح به اطلاعات نزد افکارعمومی مسدود نشود. به بیان دیگر کارکرد رسانه ها و فعالان این عرصه، مبارزه با فساد، انحراف و بیان حقیقت به مردم است که این امر زمانی اثربخش خواهد بود که اخلاق حرفه ای، بی طرفی و صداقت در این فرآیند مبنای فعالیت ها باشد.

امروز در عصر کرونا که شاهد خسارات غم انگیز و دردناکی بر پیکره جوامع مختلف هستیم، تجربه ای جدید در عرصه های مدیریت کلان و خرد کشور و همچنین نحوه اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به افکارعمومی در حال شکل گیری است؛ بی تردید فعالان عرصه اطلاع رسانی از جهات متفاوتی در دوره کرونا با مسئولیتی دوچندان روبرو هستند، از طرفی آگاهی بخشی به جامعه نسبت به بیماری کرونا و حفظ اقدامات مراقبتی برای حفظ سلامت عمومی جامعه و به تصویر کشیدن از خودگذشتگی کادر درمانی و گسترش بذر امید به زندگی، رسالت این عزیزان را سنگین تر کرده است.

در این شرایط و با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت امید در جامعه و لزوم توجه بیشتر به آینده نسل جوان، این انتظار از رسانه‏ ها و خبرنگاران وجود دارد که در کنار انجام مسئولیت خطیر خود، به این نکته مهم به جهت حفظ روحیه شاداب جوانان که ضامن ثبات و آینده کشور هستند، بیش از پیش توجه داشته باشند.

در این راستا از همکاران روابط عمومی و رسانه های دانشگاه آزاد اسلامی می‏خواهم که علاوه بر عمل به رسالت و مسئولیت خطیر در قبال مخاطبان اصلی خود، زمینه تقویت امید در خانواده بزرگ دانشگاه به ویژه دانشجویان را فراهم کنند که مسلما ترویج این روحیه و تقویت حس نوع دوستی بین اقشار مختلف جامعه را در عبور از وضع موجود اثربخش خواهد کرد.

امید است خانواده رسانه ای کشور که همواره به عنوان چشمان بیدار جامعه شناخته می شوند، با الگو گرفتن از فرهیختگان و پیشکسوتان این عرصه و رعایت اصول حرفه ای و اخلاقی به رشد دانش عمومی مردم کمک کنند.

از خبرنگاران زحمت‏کش “حوزه دانشگاه” رسانه ها که با وجود سختی کار در دوره کرونا، پوشش خبری شایسته ای از دستاوردهای علمی، آموزشی، پژوهشی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی داشتند، تشکر و قدردانی می کنم و برای همه عزیزان آرزوی سلامتی و شادکامی می کنم.

روز خبرنگار را به همه فعالان این عرصه و صاحبان قلم و آزادگان عرصه اطلاع‏‌رسانی، به ویژه فعالان این حوزه در دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت عرض می‌‏کنم و از درگاه خداوند متعال توفیق بیش از پیش عزیزان در تحقق رسالت خطیر خبرنگاری را مسئلت دارم.

محمد مهدی طهرانچی
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به اشتراک بگذارید : | | |