شما اینجا هستید   |

    اخبار : شعار سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی «یادگیری عمیق» است
شعار سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی «یادگیری عمیق» است
دکتر طهرانچی در شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس:

شعار سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی «یادگیری عمیق» است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: شعار سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی، یادگیری عمیق (آموزش عمیق) است و این شعار باید سرلوحه امور در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد شیراز، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی امروز سه شنبه ۲۸ مردادماه به صورت سرزده در دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس حضور پیدا یافت.

دکتر طهرانچی در جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس که ظهر امروز به میزبانی سما دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس برگزار شد، با اشاره به تحولات بزرگی که در این دانشگاه در حال انجام است، گفت: پدیده کرونا بر دنیا عارض شده و سبک زندگی‌ را تغییر داده و اگر نسبت پایه این تغییرات از حدی بیشتر شود، به تغییر پارادایم‌ها خواهد انجامید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، نظام آموزش عالی از ترم تحصیلی گذشته در سراسر کشور به صورت مجازی بوده و به تعبیری از فضای اول به فضای دوم تغییر حالت داده است. این در حالی است که دانشگاه آزاد اسلامی اسفندماه سال گذشته اقدام به راه‌اندازی زیرساخت‌های آموزش مجازی کرد. اگر این تغییر با همراهی و همکاری اساتید، کارکنان و مسئولان دانشگاه به موقع انجام نشده بود، امروز دانشگاه آزاد اسلامی بی‌شک با مشکل مواجه می‌شد.

وی افزود: شعار سال تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد اسلامی، یادگیری عمیق (آموزش عمیق) است. در شرایط فعلی، باید شعار یادگیری عمیق در آموزش مجازی سرلوحه کار واحدهای دانشگاهی قرار گیرد. از این رو سطح آموزش مجازی در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی باید از لحاظ کیفی ارتقا یافته و برنامه ریزی درسی متناسب با آن به‌ روز شده و تحول یابد.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه نظام یکپارچه‌سازی از دیگر تحولات رخ داده در دانشگاه آزاد اسلامی است، تصریح کرد: در نظام یکپارچه‌سازی، اتفاقات در سطح دانشگاه رؤیت‌پذیر خواهد بود و این رؤیت‌پذیری، انضباط‌ را بالا می‌برد و دانشگاه به سمت شفافیت و انضباط‌بخشی حرکت می‌کند. از این رو واحدها باید در مدیریت دقت بیشتری داشته و تمامی جوانب امور را رصد کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اهمیت بحث تربیت در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: بدون شک در کنار بحث آموزش، باید بحث تربیت نیز در واحدهای دانشگاهی مهم شمرده شود و فعالیت اصلی واحدها آموزش صرف نباشد. به طور کلی در شرایط شیوع ویروس کرونا، فعالیت در حوزه فرهنگی پررنگ نبوده است. به همین دلیل باید با اتخاذ تدابیر لازم و سیاست‌های مورد نیاز، واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در سال تحصیلی جدید به موضوع فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی به صورت ویژه توجه داشته باشند.

دکتر طهرانچی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در شرایط شیوع ویروس کرونا باید همچنان در برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی پیشرو باشد. دانشگاه پیشرو دانشگاهی است که دارای فکر نوآورانه بوده و این نوآوری را به اشتراک بگذارد تا مراحل رشد سریع‌تر طی شود.

در ادامه این جلسه، تعدادی از روسای واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان فارس به بیان نظرات، پیشنهادات و مطالبات خود پرداختند.

گزارش تصویری

به اشتراک بگذارید : | | |