شما اینجا هستید   |

    اخبار : ثبت یک میلیون موضوع با کدینگ یکپارچه در نظام یکپارچه آموزشی
ثبت یک میلیون موضوع با کدینگ یکپارچه در نظام یکپارچه آموزشی
دکتر طهرانچی در هیأت امنای دانشگاه آزاد خراسان رضوی:

ثبت یک میلیون موضوع با کدینگ یکپارچه در نظام یکپارچه آموزشی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به موثر بودن نظام یکپارچه آموزش در صیانت از دانشگاه گفت: در بزرگترین نظام آموزش کشور شاهد ثبت یک میلیون موضوع با کدینگ یکپارچه برای ۱۵۵ هزار درس هستیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد مشهد، بیست و یکمین جلسه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان خراسان رضوی با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در واحد مشهد برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در مشهد مقدس و زیارت بارگاه حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در آستانه ماه محرم، گفت: جلسه هیأت امنا، فرصت مغتنمی برای پرداختن به عملکرد سال قبل و اخذ تدابیری برای سال تحصیلی جدید است. یکی از کارهای صورت گرفته طی دوسال اخیر در دانشگاه آزاد اسلامی، یکی کردن سال مالی با سال تحصیلی است.

وی با بیان اینکه بودجه دانشگاه آزاد اسلامی مبتنی بر شهریه دانشجویی است و این دانشگاه بودجه ای از دولت دریافت نمی کند، اظهار داشت: براین اساس باید سال مالی دانشگاه آزاد اسلامی برابر سال تحصیلی باشد. بودجه یک نگاشت عملیاتی از برنامه دانشگاه است.

دکتر طهرانچی به دستاوردهای دانشگاه آزاد اسلامی طی دو سال اخیر اشاره و تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه مردمی و اجتماعی است که رویکرد تقاضامحور دارد و عرضه محور نیست. در واقع دانشگاه های دولتی چون از دولت بودجه می گیرند، لذا عرضه محور هستند و ما در تلاش هستیم با طرح هایی چون سراهای نوآوری، مدارس مهارتی و فنی جهت‌گیری تقاضامحور را تقویت کرده و عرضه محور نباشیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی دراین جلسه با اشاره به ایجاد نظام یکپارچه سازی پایان نامه و رساله، افزود: در این نظام از پروپوزال تا جلسات دفاع مدیریت می شود و نظام موضوعات مختلف قابل جستجو است . همچنین صدهزار پایان نامه و رساله مدیریت و کیفیت کنترل می‌شود و در ۱۸ هزار زمینه پژوهشی موضوعات کلان قابل بررسی است.

وی به الگوگیری از بُردهای پزشکی در رساله های دکتری اشاره کرد و گفت: هیأت های ممیزه تخصصی برای هر رساله به صورت پیش دفاع برگزار و کفایت علمی هر رساله مشخص می‌شود. در هیأت های ممیزه اعضای هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی و دولتی از سراسر کشور عضویت دارند. این موضوع کمک مؤثری به ارتقای کیفی رساله هاست.

دکتر طهرانچی در بخش دیگری از سخنانش با تأکید بر ضرورت توجه به کیفیت‌بخشی به تحصیلات تکمیلی اظهار داشت: دانشجویان مقطع دکتری پژوهش را جدی گرفته و به دستاوردهای دانش بنیان و برگزاری نظریه پردازی توجه کنند.

وی با اشاره به ایجاد نظام یکپارچه آموزشی در دانشگاه آزاد اسلامی، خاطرنشان کرد: در گذشته هر واحد دانشگاهی یک مدیریت آموزشی مستقل داشت، لذا امکان کنترل وجود نداشت. در ۳۷ سال گذشته اطلاعات در دانشگاه آزاد اسلامی منفک و جزیره ای بود، اما امروز امکان تقلب آموزش و جعل مدرک در نظام یکپارچه آموزش وجود ندارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، نظام یکپارچه آموزش را در صیانت از دانشگاه مؤثر دانست و گفت: اینک در بزرگترین نظام آموزش کشور شاهد ثبت یک میلیون موضوع با کدینگ یکپارچه برای ۱۵۵ هزار درس هستیم.

واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی عملکرد موفقی در زمان شیوع کرونا داشتند

دکتر طهرانچی با ابراز رضایت از عملکرد واحدهای دانشگاهی در مبارزه با کرونا و برگزاری موفق کلاس ها به صورت مجازی و غیرحضوری، گفت: با عملکرد موفق واحدها در آموزش مجازی، شاهد برگزاری ۲۸۰‪ هزار درس در هفته با همکاری ۲۴ هزار عضو هیأت علمی و ۶۰ هزار حق التدریس بودیم. این امر یک اتفاق بزرگ بود که با فراهم آوردن زیر ساخت های مناسب و همکاری مجموعه دانشگاه محقق شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان سخنان خود با اشاره به فرموده مقام معظم رهبری مبنی بر توجه دانشگاه ها به یادگیری عمیق، مفید و کاربردی، گفت: شعار امسال دانشگاه آزاد اسلامی را یادگیری عمیق قرار دادیم. به رسالت اجتماعی خود واقف هستیم، مسئولیت اجتماعی خود را می دانیم و در راستای منویات مقام معظم رهبری حرکت خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید : | | |