شما اینجا هستید   |

    اخبار : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با مراجع عظام تقلید دیدار کرد
دکتر طهرانچی در سفر به استان قم با مراجع عظام تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی به نقل از واحد قم، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی صبح امروز در سفر به استان قم با آیات عظام تقلید، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی، آیت الله العظمی سیدمحمدعلی علوی گرگانی، آیت الله العظمی حسین نوری همدانی و آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری دیدار و گفت وگو کرد.

وحدت دانشگاه و حوزه اساس کار علمی در دانشگاه است

آیت الله العظمی حسین نوری همدانی در دیدار دکتر طهرانچی، گفت: زندگی انسان دارای ابعاد متعددی است. بعد فرهنگی از ابعاد دیگر مهمتر است که اگر کامل باشد، سایر ابعاد نیز تأمین خواهد شد.

آیت الله العظمی نوری همدانی خاطرنشان کرد: اساس کار علمی در دانشگاه، وحدت دانشگاه و حوزه است. جدا شدن دانشگاه از حوزه یکی از ترفندهای استکبارجهانی است. ایجاد تفرقه و جدایی مردم از یکدیگر نقشه بزرگ استکبار است که باید با آن مقابله کرد.

مبنای گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی تحول است

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در دیدار آیت الله العظمی نوری همدانی، با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، گفت: گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی، براساس بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی در حال اجرایی شدن است.

وی با تاکید بر اینکه مبنای گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی، تحول است، گفت: در گام دوم دانشگاه، هفت محور براساس علم و پژوهش آغاز شده که در این گام برنامه های تحولی برای دانشگاه در نظر گرفته شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه توانمندسازی اساتید، تحت عنوان اندیشه تمدن ساز در دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده، گفت: براساس منویات مقام معظم رهبری، جلسات گروهی توانمندسازی برای اساتید در فضای مجازی برگزار شد و تأثیرات خوبی داشت.

وی با بیان اینکه اقدامات لازم برای تقویت دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه مجازی انجام شده، گفت: همچنین دانشگاه آزاد اسلامی کرسی های آزاداندیشی را برگزار کرده و تیم های متعددی وارد عرصه کشوری شده اند.

دکتر طهرانچی با بیان اینکه ۴۰ درصد جوانان کشور در دانشگاه آزاد اسلامی تحصیل می کنند که نیمی از آنان در رشته های علوم انسانی مشغول به تحصیل هستند، گفت: حرکت جدی و برنامه ریزی تحولی دانشگاه آزاد اسلامی در عرصه علوم انسانی شروع شده و یک دانشگاه علوم انسانی اسلامی توسط دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد می شود.

وی افزود: دانشگاه علوم انسانی اسلامی، کانون توانمندسازی اساتید در کل دانشگاه آزاد اسلامی است. ایجاد دانشگاه علوم انسانی اسلامی توسط دانشگاه آزاد اسلامی استان قم آغاز شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه خاطرنشان کرد: همزمانی محیط کار و تحصیل که همان ارتباط دانشگاه و صنعت است، باعث شده اقبال مردم به سمت دانشگاه آزاد اسلامی افزایش یابد، زیرا دانشگاه بستر مناسبی برای دانشجویان درخصوص علم و کارآمدی آنان در عرصه جامعه فراهم کرده است.

اعتقادات دینی دانشجویان باید تقویت شود

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با آیت الله العظمی سیدمحمدعلی علوی گرگانی دیدار و گفت و گو کرد.

آیت الله العظمی سیدمحمدعلی علوی گرگانی در این دیدار، گفت: جوانان نیروهای ارزشمند مملکت هستند که می توانند در جامعه مفید باشند. باید کیفیت آموزش در علوم انسانی را افزایش داده و علوم مختلف را در زندگی افراد کاربردی کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اعتقادات دینی دانشجویان باید تقویت شود. باید در کنار آموزش علوم انسانی و اسلامی، تقوای دانشجویان را ارتقا بخشیم.

مباحث علوم دینی در فضای مجازی با محوریت توانمندسازی اساتید دنبال می شود

دکتر طهرانچی در دیدار با آیت الله علوی گرگانی با بیان اینکه توانمندسازی در حوزه اندیشه در دانشگاه آزاد اسلامی در حال انجام است، گفت: مباحث علوم دینی و اندیشه های دینی در فضای مجازی با محوریت توانمندسازی اساتید دنبال می شود.

کار جهادی و علمی در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده است

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در سفر به شهر مقدس قم با آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری دیدار کرد.

آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری در این دیدار تاکید کرد: کار جهادی و علمی در دانشگاه آزاد اسلامی انجام شده و خوشبختانه دکتر طهرانچی فردی دلسوز، پرتلاش و برنامه ریز است.

وی تصریح کرد: دانشجویان را باید با واقعیت های انقلاب اسلامی آشنا کنیم، چرا که برخی از تاریخ نویسان انصاف را رعایت نمی کنند و در مورد انقلاب هر آن چه را که می خواهند، می نویسند. اساتید دانشگاه باید از لحاظ اعتقادی تقویت شوند.

آیت الله حسینی بوشهری با تأکید بر آموزش مهارت به دانشجویان، خاطرنشان کرد: دانشجویان باید در کنار دروس تئوری و نظری خود با مهارت های گوناگون آشنا شوند تا دغدغه شغل نداشته باشند. دانشگاه آزاد اسلامی باید در عرصه تولید علم سرآمد باشد و فارغ التحصیلان این دانشگاه برای ملت غرورآفرین باشند.

دانشگاه آزاد اسلامی در دوره جدید، به مسائل فرهنگی نگاهی نو و جدید دارد

دکتر طهرانچی در دیدار آیت الله سیدهاشم حسینی بوشهری، گفت: حرکت جدی در دانشگاه آزاد اسلامی شروع شده و اقدامات خوبی در حال انجام است. می خواهیم دانشگاه آزاد اسلامی الگوی بی نظیر در سطح کشور باشد و اثرات اجتماعی و فرهنگی مثبتی از خود بر جای بگذارد.

وی با بیان اینکه امکانات بی نظیری در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی وجود دارد، اظهار داشت: باید از زیرساخت ها و امکانات بسیاری که در واحدهای این دانشگاه وجود دارد، به نحو مطلوب بهره مند شویم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: در دوره جدید دانشگاه آزاد اسلامی، به مسائل فرهنگی نگاه نو و جدیدی داریم. در حوزه کرسی های آزاداندیشی، مسابقاتی در سطح استان های دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شده است. برای توانمندسازی اساتید و غنای محتوای کتب درسی اقدامات جدی صورت گرفته و هیأت های اندیشه ورز در این راستا فعالیت می کنند.

دکتر طهرانچی با تأکید بر اتصال پیوند حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: امیدواریم دانشگاه آزاد اسلامی واحد قم نقطه اتصال وحدت حوزه و دانشگاه باشد.

دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین در این سفر با آیت الله سیدجواد شهرستانی دیدار و گفت و گو کرد.

به اشتراک بگذارید : | | |