شما اینجا هستید   |

    اخبار : تدوین برنامه راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی براساس آمایش منطقه‌ای/ «صنایع خلاق»، «دارو» و «امنیت غذایی» سه اولویت دانشگاه آزاد اسلامی است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه مشترک شورای معاونان سازمان مرکزی با شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران که عصر امروز در مجتمع پیامبر اعظم (ص) واحد تهران غرب برگزار شد، با اشاره به اهمیت جایگاه دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، گفت: بسیاری از واحدهای استان تهران حکم یک استان را دارند و جمعیت دانشجویی آنها با برخی از استان ها برابری می کند. به این دلیل، انتظار ما از واحدهای دانشگاهی استان تهران نسبت به دیگر واحدها بیشتر است، بنابراین هریک از واحدهای استان تهران باید در موضوعات نوآوری با استان ها برابری کند.

وی با بیان اینکه تهران قطب نوآوری در کشور محسوب می شود، تأکید کرد: واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران ظرفیت های خوبی در اختیار دارند که باید آنها را به نحو احسن به کار بگیرند، همانطور که دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران در طرح پایش به عنوان موتور محرکه ظاهر شد، باید در سایر حوزه های نوآوری هم بدرخشد و پیشرو باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرصت هایی که در بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته است، گفت: در قانون بودجه امسال دو بند تبصره ۹ فرصت درآمدزایی از محل فعالیت های پژوهشی را برای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی دولتی و غیردولتی فراهم کرده است، بنابراین از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران انتظار می رود نسبت به استفاده از این ظرفیت اهتمام داشته باشند.

دکتر طهرانچی با تأکید بر لزوم هدف‌گذاری برای رقم زدن اتفاقات محوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران، تصریح کرد: واحدهای استان تهران باید با برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری های کارشناسانه و با استفاده از ظرفیت ها و فرصت های موجود خود، ۳۰ درصد از بودجه سالانه خود را از طریق فعالیت های واقعی غیرشهریه‌ای تأمین کنند.

تدوین برنامه راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی براساس آمایش منطقه‌ای

وی با بیان اینکه برنامه راهبردی عملیاتی دانشگاه آزاد اسلامی براساس آمایش منطقه‌ای، اجتماعی، اقتصادی و فناوری در هر یک از استان ها در حال تدوین و تنظیم است، از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی استان تهران خواست که حداکثر ظرف سه ماه آینده مدل مأموریت و برنامه های عملیاتی خود را با توجه به ظرفیت های خود، تدوین و پیاده‌سازی کنند.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت در حوزه دارو، صنایع خلاق و امنیت غذایی را سه اولویت این دانشگاه برشمرد و گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با در اختیار داشتن بزرگترین شبکه دانشگاهی، تمرکز خود را به این سه حوزه معطوف کرده که از واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی نیز انتظار می رود مأموریت ها و برنامه های خود را برمبنای این سه اولویت تنظیم کنند.

دکتر طهرانچی در پایان با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از بزرگ‌ترین زنجیره دانشگاهی به بزرگ‌ترین شبکه دانشگاهی تبدیل شده است، خاطرنشان کرد: این دانشگاه با سامانه «آموزشیار» تقویت شد و با سامانه «پژوهشیار» به یک سازمان پژوهشی تبدیل شد. دانشگاه آزاد اسلامی با تبدیل سرمایه های راکد به سرمایه فعال، باید بتواند در سه حوزه دارو، صنایع خلاق و امنیت غذایی جایگاه خود را رفیع‌تر از گذشته پیدا کند.

به اشتراک بگذارید : | | |