شما اینجا هستید   |

    پیام ها و یادداشت : دکتر طهرانچی روز «ارتباطات و روابط عمومی» را به مدیران و کارکنان پرتلاش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی تبریک گفت

دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی روز «ارتباطات و روابط عمومی» را به مدیران و کارکنان روابط عمومی استان ها و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسمه تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری‌تعالی و درود بر پیامبرخاتم(ص) و اهل بیت ‏کرامش ‏که چراغ راه بشریتند

۲۷ اردیبهشت، روز جهانی “ارتباطات و روابط عمومی” یادآور مجاهدان پرتلاش عرصه شفافیت، آگاهی بخشی و اطلاع رسانی است که نقش بی بدیلی در ترسیم درست و صحیحی از رویدادها و واقعیت های سازمانها و نهادها دارند.

اهمیت و ضرورت ارتباطات، زمانی مشخص می شود که رابطه مستقیم آن با زندگی انسان شناخته شود. به واقع بشر بدون زندگی اجتماعی که عامل ارتباطات متنوع و گوناگون است، منزوی خواهد شد، بنابراین درک این واقعیت زمانی میسر می شود که رابطه دو سویه آن به خوبی شناخته شود. عصر حاضر مظهر دگرگونی اطلاعات و پیچیدگی ارتباطات است که جهان پیرامونی تحت تاثیر انقلاب فناوری ارتباط جمعی قرار گرفته است؛ در این فضای در هم تنیده، لحظه ها معنا پیدا کرده، زیرا بشر امروزی در چنین موقعیتی زندگی می کند.

امروز نقش برجسته روابط عمومی به عنوان یک حوزه عملگرا و منعکس کننده واقعیات به مخاطبان شناخته می شود. مسلماً کارآمدی، بالندگی و ایجاد تعادل سازمانی بین هر مجموعه و افکارعمومی، هنر بزرگ روابط عمومی است. به بیان دیگر کارکرد روابط عمومی علاوه بر جنبه های اطلاع رسانی، پاسخگویی، تنویرافکارعمومی و جمع آوری اطلاعات از جامعه هدف، نماد عقلانیت و کارآمدی هر دستگاهی محسوب می شود.

روابط عمومی به دلیل نقش و وظایفی که برعهده دارد به عنوان یک حلقه واسط درون سازمانی و برون سازمانی است و از این حیث ایجاد توازن رفتاری در این زمینه اهمیت به سزایی دارد، به طوری که پویایی و کارآمدی این حوزه مانع روزمرگی آن می شود. بی تردید خلاقیت، نوآوری و مجهزشدن به امکانات سخت افزاری و نرم افزاری نقش موثری در تقویت نقش روابط عمومی دارد.

دانشگاه آزاد اسلامی همگام با تولید علم و مساله محوری، با رویکرد تربیت نخبگان و دانشجویان خلاق درصدد ایجاد بستری نوین در حوزه آموزش، پژوهش و کارآفرینی است؛ از این حیث نقش روابط عمومی در تقویت حلقه های ارتباطی بین جامعه هدف و شناساندن دستاوردهای ارزشمند دانشگاه در حوزه علم و فناوری، مسائل فرهنگی و اجتماعی و حل مشکلات جامعه اهمیت دارد. انتظار می رود همکاران روابط عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی با انسجام و هم افزایی بیشتر در جهت پیشبرد اهداف و برنامه های دانشگاه مبادرت ورزند.

بی شک، همکاران خدوم، دلسوز و زحمتکش روابط عمومی در مجموعه واحدها و مراکز دانشگاه آزاد اسلامی فراتر از چارچوبهای اداری با از خودگذشتگی، فداکاری و کارطاقت فرسا به وظایف و مسئولیتهای محوله عمل می کنند.

جا دارد از زحمات خستگی ناپذیر و بی وقفه این عزیزان به ویژه در ایام کرونا که فشار مضاعفی را تحمل کردند، تشکر و قدردانی کنم. امیدوارم با تقویت جایگاه و توجه جدی به نقش روابط عمومی در دانشگاه آزاد اسلامی، رسالت خطیر اطلاع رسانی شفاف و ارتباط مستمر به بهترین شکل ممکن اثربخش باشد.

در پایان ضمن تبریک مجدد روز جهانی “ارتباطات و روابط عمومی” به همکاران گرامی و گرانقدر در روابط عمومی خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی، توفیق روزافزون، سلامتی و عزت آنان را از خداوند متعال خواستارم.

محمد مهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به اشتراک بگذارید : | | |