شما اینجا هستید   |

    اخبار : ده‌ها سرای نوآوری متناسب با موضوعات تخصصی در استان‌ها بزودی راه اندازی می‌شود/ سراهای نوآوری، ایده‌ای برای رسیدن به دانشگاه نوآور است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در سفر یک روزه به استان مرکزی، صبح امروز دو سرای نوآوری «سلامت کار» و «بازیافت و پسماند» و مراکز تحقیقاتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک را افتتاح کرد.

دکتر طهرانچی پس از افتتاح مجموعه مراکز تحقیقاتی سرای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک که در زمینی به مساحت ۳ هزار و ۲۰۰ متر مربع و در سه طبقه راه اندازی شده است، از سه مرکز تحقیقاتی و ۱۵ شرکت دانش بنیان و هسته فناور مستقر در سراهای نوآوری این واحد دانشگاهی بازدید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در این بازدید ۴ ساعته از مرکز تحقیقات علوم گیاهی کاربردی، آزمایشگاه تحقیقات جلبک، آزمایشگاه تحقیقاتی آفت کش و مولکولی، مرکز تحقیقات علوم اعصاب کاربردی و شرکت دانش بنیان مادر دارو شهرکرد تولید کننده نمونه اولیه واکسن خوراکی علیه ویروس کرونا مبتنی بر پروبیوتیک نوترکیب، هسته فناور بتا، تولید کننده محصولات کنترل کننده و هوشمند سازی مزارع پرورش ماهی، گلخانه ها، شرکت ویراناب زاگرس تولید کننده نرم افزار پلاک خوان خودرو، هسته فناور زیست پژوهان طبیعت تولید کننده دستگاه تلفیق سیستم نورو فیزیک به وسیله Olfactory traing و ماسک درون بینی ضد ویروسهای تنفسی، هسته فناور آریواکسیر تولید کننده کرمهای میل ورم برای تغذیه حیوانات خانگی بازدید به عمل آورد.

دکتر طهرانچی در ادامه این بازدید که با همراهی دکتر حسین کلانتری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی، دکتر مهدی زندیه وکیلی معاون امور عمرانی استاندار مرکزی، دکتر سید محمد جمالیان رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اراک انجام شد، از شرکت ساتراس زیست فناور، تولید کننده کیت رنگ آمیزی اسید فست کاینیون، هسته فناور پیشگامان عرصه سلامت تولید کننده محصولات درمان زخم های دیابتی و سوختگی به وسیله نانو پلیمر آهسته رهش، شرکت خوشه چینان مرکزی، تولید کننده عرقیات گیاهی، اسانس ها و داروهای گیاهی، شرکت مطهر نشان مهاجر مرکزی، هلدینگ اسپادان، آکادمی مدیریت پسماند، واحد تحقیق و توسعه، شرکت کاغذ سازی کاوه، هسته فناور مهر آوا، شرکت اکسیر پویش دیبا و شرکت بلور پژوهان پارس بازدید و با مدیران شرکت های دانش بنیان، هسته های فناور و پژوهشگران این مجموعه دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه حضور در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک از مدرسه عالی مهارتی زندگی هوشمند، سرای نوآوری تکنولوژی نساجی، آزمایشگاه های همکار غذا و دارو، استخر پرورش ماهی در حال احداث و مجموعه مرکز تحقیقاتی علوم دامی واحد اراک بازدید کرد.

دکتر طهرانچی در حاشیه این بازدیدها، گفت: بسیار خوشحالم که امروز شاهد به ثمر رسیدن سراهای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی بودم. دانشگاه آزاد اسلامی در نگاه تحولی خود زیست بوم صفر تا صد کسب و کارهای دانش بنیان را مورد توجه قرار داده و امیدواریم با آغاز به کار سراهای نوآوری در این دانشگاه کارهای خوبی انجام و بتواند برای اقتصاد استان امیدبخش و مؤثر باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: تلاش ما این است که جوانان با ورود به دانشگاه آزاد اسلامی بدانند که به راحتی می توانند با استفاده از تخصص و مهارت خود درآمدزایی داشته باشند. برای تحقق این هدف دیگر وظیفه دانشگاه فقط آموزش و برگزاری کلاس ها نیست، بلکه دانشگاه باید بستر مهارت آموزی و ایجاد کننده شرایط برای درآمدزایی دانشجویان باشد. خوشبختانه کارهای خوبی در دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی انجام شده و طرح های کاربردی در حال انجام است. امیدواریم با راه اندازی سراهای نوآوری سلامت کار و بازیافت و پسماند در این دانشگاه بتوانیم علاوه بر برطرف کردن معضلات زیست محیطی، به اقتصاد استان نیز کمک کنیم.

سراهای نوآوری، ایده ای برای رسیدن به دانشگاه نوآور است

دکتر طهرانچی با تأکید بر اینکه سراهای نوآوری، ایده ای برای رسیدن به دانشگاه نوآور است، خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی با ایجاد این سراها تلاش دارد که از علم، ثروت تولید کند. امروز نیز شاهد آن هستیم که دو سرای نوآوری در محل پردیس سابق واحد اراک راه اندازی شد که این افتتاح مانند افتتاح دانشگاه جدید با هدف حل مسأله و اشتغال دانش بنیان است که به جوانان می آموزد چگونه از علم خود به درآمد و ثروت برسند.

وی افزود: دانشجویان، اساتید، هسته های فناور و شرکت های دانش بنیان در این مسیر نیازمند حمایت و پشتیبانی هستند که دانشگاه آزاد اسلامی برای رفع این دغدغه اقدام به راه اندازی اولین و بزرگترین صندوق پژوهشی غیردولتی کرده و به زودی ده ها سرای نوآوری متناسب با موضوعات تخصصی در دیگر استان ها نیز راه اندازی خواهد شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در بازدیدهایی که امروز از مجموعه مراکز تحقیقاتی و سراهای نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی استان مرکزی داشتم، طرح ها و ایده های بسیار خوبی ارائه و مقرر شد در هفته های آینده درباره نحوه حمایت دانشگاه آزاد اسلامی از پروژه ها و طرح های دانش بنیان و نوآور تصمیم گیری شود.

به اشتراک بگذارید : | | |