شما اینجا هستید   |

    پیام ها و یادداشت : رئیس دانشگاه آزاد اسلامی فرارسیدن روز پزشک را به جامعه پزشکی کشور تبریک گفت

بسمه تعالی

“با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبرخاتم (ص) و اهل بیت‏ کرامش ‏که چراغ راه بشریت‏ اند”.

یکم شهریور، زادروز حکیم و دانشمند برجسته، شیخ الرئیس بوعلی سینا و روز پزشک را به جامعه پزشکی ایران و به ویژه پزشکان دلسوز، متعهد و زحمتکش خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تبریک و تهنیت می گویم.

بدون تردید حق حیات و داشتن زندگی سالم بزرگترین موهبتی است که نصیب بشر شده و حفظ و ارتقای سلامت هر فرد مهمترین عنصر در رشد و بالندگی یک جامعه به شمار می آید و پاسداشت از این حریم بر عهده جامعه پزشکی است که دستاوردهای علمی و پژوهشی بی نظیر در دو  بخش جسم و روح انسان، یکی از ارزشمندترین توانمندی های بشر در مسیر تکاملی است.

روز پزشک، فرصت مغتنمی است برای تقدیر از  افرادی که در اوج اخلاص و دلسوزی، موجب کاهش آلام و شفای بیماران می شوند و احیای سلامت هر انسانی مسلما ارزشی غیرقابل وصف دارد که پزشکان خدوم دارای چنین ویژگی هستند.

جا دارد از زحمات گرانقدر جامعه پزشکی به ویژه پزشکان خانواده بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی تشکر و قدردانی داشته باشم.

از زمان گسترش ویروس کووید۱۹ که امروز بیشتر کشورها را درگیر کرده، اهمیت و نقش محوری حافظان سلامت در دو بعد جسمی و روحی را دو چندان برجسته کرده است. همت و تلاش بی وقفه پزشکان و کادر درمان کشور که حقیقتا با فداکاری کم نظیری به مقابله با این ویروس پرداخته اند، نقطه عطفی در تاریخ جامعه پزشکی ایران به شمار می آید.

این در حالی است که مجموعه پزشکی دانشگاه آزاد اسلامی هم با تمام ظرفیت به کمک شبکه بهداشت و درمان کشور در بخش مبارزه با ویروس کرونا آمد و باعث افتخار این دانشگاه است که توانسته بخشی از این بار سنگین حوزه سلامت را برعهده بگیرد. جا دارد به یاد همه شهدای حوزه سلامت و جامعه پزشکی و کادر درمان باشیم که برای مردم و کشورشان جانفشانی کردند؛ یادشان را گرامی می داریم و به روح این عزیزان درود می فرستیم.

امیدوارم با تجربه کسب شده از زمان شیوع ویروس کرونا در کشور، دستاوردهای ارزشمند در این حوزه را قدر بدانیم و برای داشتن آینده ای بهتر در حوزه سلامت کشور یک باز طراحی جدید و کارآمدی در برنامه ها داشته باشیم؛ مسلماً توجه بیشتر به رویکردهای علمی در جامعه به ویژه حوزه سلامت، می تواند ضامن مناسبی برای ارتقای امنیت سلامت باشد.

ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع)، روز پزشک را به همه اعضای خدوم این حوزه در دانشگاه آزاد اسلامی تبریک می‏گویم و امیدوارم این عزیزان همچون گذشته با تاسی از مکتب اباعبدالله الحسین(ع) در راه خدمت به مردم شریف ایران از هیچ کوششی دریغ نداشته باشند؛ برای همه آنان از درگاه خداوند متعال، عزت، سلامتی و توفیق روزافزون مسالت دارم.

محمدمهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به اشتراک بگذارید : | | |