شما اینجا هستید   |

    اخبار : کتاب «فلسفه اسلامی و فیزیک» یادنامه شهید محسن فخری‌زاده در دانشگاه آزاد اسلامی رونمایی شد

مراسم بزرگداشت مقام علمی دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده عصر امروز با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و خانواده این شهید بزرگوار در سالن دکتر حبیبی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

در این مراسم، کتاب «فلسفه اسلامی و فیزیک» یادنامه دانشمند حکیم شهید محسن فخری‌زاده با حضور دکتر طهرانچی، خانواده شهید فخری‌زاده و همسران شهیدان مسعود علی‌محمدی و داریوش رضایی‌نژاد رونمایی شد.

این کتاب مجموعه‌ای از ۱۵ نشست علمی شهید دکتر فخری‌زاده در مبانی فلسفی فیزیک با دانشجویان مقطع دکتری و اساتید فلسفه اسلامی و فیزیک است که به همت حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه معاون علوم انسانی و هنر دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر مهدی عاشوری استادیار واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی به رشته تحریر درآمده و توسط انتشارات دانشگاه آزاد اسلامی به چاپ رسیده است.

لازم به ذکر است، سلسله نشست‌های «فلسفه و فیزیک» با پیشنهاد دانشمند شهید دکتر محسن فخری‌زاده و مشارکت جمعی از فیزیکدانان، فیلسوفان اسلامی و فیلسوفان علم طی سال‌های ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ در ۱۵ جلسه برگزار شد. کتاب «فلسفه اسلامی و فیزیک» درواقع تحریر و تنظیم گفتگوهای این نشست‌هاست.

به اشتراک بگذارید : | | |