شما اینجا هستید   |

    اخبار : تفاهم‌نامه همکاری علمی و پژوهشی بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت ارتباطات سیار ایران به امضا رسید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی،‌ تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) در راستای تعاملات علمی و پژوهشی و تحقق اهداف کارآفرینی در ارتباط دانشگاه با صنعت به امضای دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر مهدی اخوان بهابادی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) رسید.

در این تفاهم نامه بر هم‌افزایی علمی و اجرایی، استفاده از سرویس‌ها و خدمات سازمانی همراه اول و تبادل تجارب و اطلاعات نیز تاکید شده است.

این تفاهم‌نامه در چارچوب بهره‌برداری بهینه و هدفمند از امکانات و توانمندی‌های علمی و تخصصی موجود در دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به جایگاه و رتبه علمی این دانشگاه در تثبیت، تعمیق و توسعه اهداف علمی انقلاب اسلامی و همچنین با عنایت به توانمندی‌های شرکت همراه اول و برخورداری از پشتوانه فنی و تخصصی در زمینه‌های متنوع فناوری ارتباطات و اطلاعات، به‌منظور رشد و توسعه علم و فناوری در جهت بومی‌سازی و نوآوری در صنعت ICT و حرکت در راستای تحقق شبکه ملی اطلاعات با تمرکز بر ایجاد پلتفرم‌های آموزشی و به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته، منعقد شد.

تفاهم‌نامه همکاری مشترک دانشگاه آزاد اسلامی و شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) با اهدافی ازجمله همکاری در ایجاد و توسعه زیرساخت‌های فناوری و سراهای نوآوری مشترک با رویکرد مساله‌محوری، همکاری در معرفی دستاوردهای متخصصان و فناوران سراهای نوآوری دانشگاه در زمینه‌های همکاری مشترک، همکاری در ایجاد و توسعه شتابدهنده‌های تخصصی و تقویت شبکه‌سازی در حوزه فناوری، حمایت از پایان نامه های مقاطع تحصیلات تکمیلی و دوره های پسادکتری در راستای مسائل تحقیقاتی همراه اول،  استفاده از فضای دانشگاه جهت نصب دکل های BTS و… به امضا رسیده است.

پشتیبانی از اجرای سمینارها، کنفرانس‌ها، نمایشگاه‌ها، فن بازارها و کارگاه‌های تخصصی و علمی طرفین، همکاری با صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه در راستای حمایت از پروژه‌های مورد تایید طرفین، همکاری با پارک علم و فناوری و مراکز رشد دانشگاه در راستای تجاری‌سازی محصولات فناورانه و اجرای طرح‌های کلان ملی مورد تایید طرفین ازجمله دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

پیش از امضای این تفاهم نامه، دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی به همراه دکتر اخوان بهابادی مدیرعامل شرکت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) از مرکز مانیتورینگ خدمات دیجیتال پایه همراه اول بازدید و در جریان فعالیت های این شرکت در حوزه دیجیتال و فضای مجازی قرار گرفت.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در حاشیه این بازدید از راه اندازی سرای نوآوری صنایع خلاق دانشگاه آزاد اسلامی همزمان با ۲۲ بهمن سالروز پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد و گفت: شرکت همراه اول با ظرفیت و توانمندی هایی که دارد، می تواند در این سرای نوآوری همکاری های جدی با دانشگاه آزاد اسلامی داشته باشد.

همچنین همزمان با چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی نیز قرار است، رویداد ملی گام دوم دانشگاه با شعار «هزار گروه پژوهشی و زیرساخت، هزار ایده و استارت‌آپ و هزار شرکت فناور و خلاق» برگزار شود که همراه اول نیز می تواند در حوزه های مرتبط با موضوع این تفاهم نامه با دانشگاه مشارکت داشته باشد.

در مراسم امضای تفاهم نامه و بازدید از مرکز مانیتورینگ خدمات دیجیتال پایه همراه اول، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات، فناوری و نوآوری، مهندس مسعود همتی رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه، دکتر عزیز نجف پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد الکترونیکی نیز حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید : | | |