شما اینجا هستید   |

    اخبار : گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی «عصر امید» را برای جوان ایرانی رقم می‌زند/ ارزیابی مدیران دانشگاه آزاد اسلامی براساس عملکرد آنها در رویداد عصر امید

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، جلسه تبیین رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی با حضور دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی معاون تحقیقات فناوری و نوآوری دانشگاه آزاد اسلامی، رؤسای باشگاه‌های پژوهشگران جوان و نخبگان و دبیران برنامه‌های علمی واحدهای دانشگاهی به صورت حضوری و مجازی برگزار شد.

دکتر طهرانچی در این جلسه با بیان اینکه به فرموده مقام معظم رهبری؛ استاد و دانشگاه وظیفه خلق امید در نسل جوان را دارند، گفت: امید و امیدآفرینی در نسل جوان بسیار مهم است و دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری رویداد ملی گام دوم به دنبال ایجاد امید در بین جوانان است.

وی ادامه داد: ایجاد امید در بین جوانان بسیار حائز اهمیت است، چرا که امروز در دنیا فضایی حاکم شده که دشمن در حال سیاه‌نمایی شرایط ما و بزرگ‌نمایی دستاوردهای خود است. یک فضای دوگانه به وجود آمده و خدا را شاکرم که در این فضا همکارانی در دانشگاه آزاد اسلامی فعالیت می‌کنند که ایده‌های بسیار خوبی مطرح کرده و همت کار جهادی دارند. برگزاری رویداد گام دوم دانشگاه یکی از این ایده‌های ناب است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی خاطرنشان کرد: این دانشگاه یک هسته دانا و دانشی دارد و دارای یک شبکه ترویج علم گسترده است. دانشگاه آزاد اسلامی دستاوردهای بسیار زیادی داشته است که خیلی از آنها دیده نشده؛ ازجمله اینکه یک مقاله توسط آمریکایی‌ها نوشته شده که در آن مطرح شده در عرض ۱۵ سال اتفاق شگفت‌انگیزی در زمینه نانو رخ داده و ۲۰ مؤسسه علمی آمریکایی جای خود را به ۲۰ مؤسسه علمی غیرآمریکایی داده‌اند که کشورهای چین، ژاپن، هند و کره از جمله آنها هستند. در این مقاله اشاره شده که اعجاب‌انگیزترین کشور، ایران است. با افتخار اعلام می‌کنم که دانشگاه آزاد اسلامی در میان مؤسسات ایرانی، جایگاه چهارم جهانی در فناوری نانو را به خود اختصاص داده است. این جنبه دانشگاه آزاد اسلامی است که باید در نشست‌های نخبگانی مورد توجه قرار گیرد.

دکتر طهرانچی ادامه داد: این افتخار بزرگ چرا نباید نشان داده شود؟ برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه برای نشان دادن این افتخارات، دستاوردها و استفاده درست از آنهاست.

وی با بیان اینکه باید برای کار کیفی خوب یک کمیت گسترده شکل بگیرد، گفت: دالان کیفیت، کمیت است. در این زمینه تعداد و کمیت به اندازه کیفیت برای ما اهمیت دارد. درواقع کمیت و نحوه رساندن کمیت به کیفیت، بسیار مهم است که باید برای آن برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر اهمیت ایده‌آرایی اظهار داشت: ما در رویداد ملی گام دوم به دنبال صورت گرایی نیستیم، اما باید اجازه دهیم ایده‌ها خود را به منصه ظهور برسانند. درواقع ایده باید ایده‌آرایی شود تا به محصول و تجاری‌سازی برسد. هدف دانشگاه آزاد اسلامی در رویداد ملی گام دوم، ایده‌آرایی است. یعنی فقط به دنبال نمایش ایده نیستیم، بلکه آراستن و مشتری‌پذیر کردن ایده برای ما مهم است.

دکتر طهرانچی تأکید کرد: وظیفه مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی در ۱۵ روز پیش رو، تهییج تمام بدنه عمومی جوانان کل کشور برای حضور و بروز در این رویداد است. باید تمام توان دانشگاه به صورت هم‌افزا به خط شود تا این رویداد به خوبی برگزار شود. همچنین ارزیابی مدیران دانشگاه آزاد اسلامی براساس نحوه عملکرد آنها در رویداد عصر امید خواهد بود.

عضو هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی تأکید کرد: مشخصه اصلی رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی، عصر امید است. در دهه اخیر دشمنان همه کار کردند که جوان ایرانی ناامید شود و اکنون دانشگاه آزاد اسلامی با برگزاری رویداد ملی گام دوم، می‌خواهد عصر امید را برای جوان ایرانی رقم بزند.

دکتر طهرانچی ادامه داد: شعار رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی «دانشگاه، بسترساز تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرین» است و خوشبختانه رویداد ملی گام دوم دانشگاه با هزار میلیارد حمایت مالی مواجه است که به دنبال فراهم سازی بستری برای تولیدات دانش بنیان و اشتغال‌آفرینی جوانان است. در این رویداد، جوانان دانشگاهی توانمندی‌های خود را به کل کشور نشان خواهند داد. این رویداد که عصر امید است، به صورت سالانه برگزار خواهد شد که سال اول آن به مناسبت چهلمین سالگرد تأسیس دانشگاه برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید : | | |