شما اینجا هستید   |

    اخبار : برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی مقدمه تغییر ریل در این دانشگاه است/ دانشگاه بسترساز تولید دانش بنیان است
دکتر طهرانچی در مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران:

برگزاری رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی مقدمه تغییر ریل در این دانشگاه است/ دانشگاه بسترساز تولید دانش بنیان است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر محمدمهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در مراسم اختتامیه شانزدهمین دوره مسابقات بین‌المللی ربوکاپ آزاد ایران که عصر امروز در سالن همایش کتابخانه زنده‌یاد دکتر حبیبی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد، با ابراز خرسندی از حضور پرشور دانش‌آموزان و دانشجویان در این دوره از مسابقات گفت: از تمامی شما آینده‌سازان برای حضور در این رویداد فناوری قدردانی می‌کنم و خسته نباشید می‌گویم.
دکتر طهرانچی با بیان اینکه هوش مصنوعی و رباتیک به عنوان یک فناوری ابرحوزه‌ای و ابررشته‌ای در حال ظهور و بروز است، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب انتظار دارند که ایران جزو ۱۰ کشور برتر این حوزه باشد و این مهم میسر نمی‌شود مگر با همت شما دانش آموزان و دانشجویان.

وی خطاب به دانش‌آموزان و دانشجویان شرکت‌کننده در این دوره از مسابقات تأکید کرد: دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید ماشین را به خدمت بگیرید و ماشین ها در خدمت انسان باشند، باید آگاه و عالم بر ماشین باشید. قرار نیست علوم کامپیوتری، بایو تکنولوژی، آی‌تی، فناوری نانو و… اختیار انسان را در دست بگیرد؛ بلکه ما باید آنها را در اختیار گرفته و از آنها بهره‌برداری کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی با بیان اینکه فناوری درواقع فن‌شناخت است و فن‌شناخت تیم‌محور است، گفت: باید دست‌های توانا در کنار مغزهای متفکر کار کنند و با شناخت ادوات و نرم‌افزار به فناوری‌های جدید دست یافت. همانطور که علم از سه مرحله آموزش، پژوهش و کاربرد تشکیل می‌شود، فناوری هم دارای مراحل آموزش، پژوهش و کاربرد است. شما در حال حاضر در آغاز راه آموزش فناوری هستید. باید بستر کار بهتر و بیشتر برای شما فراهم شود تا بتوانید به فناوری‌های بهتر و بیشتر دست یابید.

دکتر طهرانچی با اشاره به آیه ۳۷ سوره مبارکه هود گفت: خداوند در این آیه خطاب به حضرت نوح (ع) می‌فرماید «وَ اصْنَعِ الْفُلْکَ بِأَعْیُنِنَا و َوَحْیِنَا و…» بدین معنی که با دستورالعمل ما و زیر نظر ما اقدام به ساخت کشتی کن. فناوری نیازمند معلم است؛ شما دانش‌آموزان و دانشجویان نیز باید با راهنمایی معلمان و استادان خود گام بردارید.

وی خاطرنشان کرد: دانشگاه آزاد اسلامی به چهلمین سال خود رسیده است. امسال در این دانشگاه یک رویداد برگزار خواهد شد با نام رویداد ملی گام دوم دانشگاه آزاد اسلامی. نگاه ما این است که دانشگاه بسترساز تولید دانش بنیان و اشتغال‌آفرینی است. در چهلمین سال عمر دانشگاه آزاد اسلامی، قصد داریم مسیر این دانشگاه را طور دیگر رقم بزنیم و برگزاری این رویداد، مقدمه تغییر ریل در دانشگاه آزاد اسلامی است.

دکتر طهرانچی در پایان ضمن قدردانی از دانش‌آموزان و دانشجویان شرکت‌کننده در شانزدهمین دوره مسابقات ربوکاپ آزاد ایران گفت: از شما که در اولین رخداد پس از حضوری شدن دانشگاه‌ها و مدارس، این جمع باشکوه را تشکیل دادید، تشکر و برای همه شما آرزوی موفقیت می‌کنم.

به اشتراک بگذارید : | | |