شما اینجا هستید   |

    پیام ها و یادداشت : دعوت دکتر طهرانچی از خانواده دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور پرشور در راهپیمایی روز جهانی قدس

بسمه تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبر خاتم (ص) و اهل بیت کرامش که چراغ راه بشریت‌‏اند

روز جهانی قدس، نماد راستین و بی بدیل همبستگی آزادگان جهان به ویژه مسلمانان در دفاع از مردم مظلوم فلسطین و تلاش برای آزادسازی قدس شریف و پایمردی مقابل تبعیض و ظلم و جنایت علیه بشریت است که در حال حاضر ، صحنه های رقت بار آن در جای جای سرزمین های اشغالی فلسطین نمایان است.

بی تردید، نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان توسط حضرت امام خمینی (ره) به نام روز قدس، نشانه ای هوشمندانه و ماندگار برای تمامی مسلمانان و آزادی خواهان در سراسر جهان است تا در چنین ماه پرفضیلتی، منادی احیای کرامت انسانی و حقوق راستین انسانها، به ویژه در قبال رژیم ظالم و کودک کش صهیونیستی باشند.

طی چند دهه اخیر، رژیم جعلی و جنایتکار صهیونیستی با حمایت مستکبران به ویژه آمریکا، نقشه شومی در منطقه پیاده کردند که ماحصل آن تشدید تروریسم و جنگ های فرقه ای و مذهبی بوده است، این رژیم آپارتاید با زیر پاگذاشتن تمامی اصول حقوق بین الملل و مرزهای انسانی و حقوق بشری کوشیده است با سرپوش گذاشتن بر جنایت های خود حاشیه امنی ایجاد کند، اما روز جهانی قدس، ابتکاری بی نظیر برای برهم زدن تداوم زورگویی و فریبکاری دولت های مرتجعی است که امروز هم پیمان رژیم صهیونیستی شده اند.

خیزش های مردمی امروز در فلسطین اشغالی به ویژه آمادگی مردم برای حفاظت از مسجد الاقصی در قبال هتک حرمت آن از سوی متجاوزان صهیونیست، سندی دیگر بر تداوم بی وقفه مقاومت چند دهه مردم فلسطین در برابر زورگویی ها و جنایت‌های رژیمی جعلی است که آشکارا به کشتارها و خشونت های ضد بشری خود ادامه می‏‌دهد و جای تعجب دارد که نهادهای حقوق بشری و سازمان ملل متحد در قبال اقدامات غیرانسانی این رژیم کودک کش سکوت اختیار کرده و در قبال اعمال فشارها و محدودیت ها علیه مردم در اراضی اشغالی و همچنین کرانه باختری رود اردن و نوار غزه بی تفاوت هستند و حتی مانع برگزاری مراسم‌های دینی مسیحیان شده است.

اما باید اذعان داشت که طبق وعده خداوند متعال، ایستادگی مقابل ستمگران و متجاوزان به نابودی باطل و پیروزی جبهه حق خواهد انجامید و آرمان عظیم قدس، آنچنان که در مکتب امامین انقلاب تبیین شده است به دست مجاهدان و مبارزان حقیقی، دست یافتنی است. امید دارم جامعه دانشگاهی بیش از پیش در سطح ملی و بین المللی بتوانند با تبیین و روشنگری درباره اهداف نامگذاری روز قدس، سایر آزادی خواهان و همچنین افکار عمومی جهان را به جهت مقابله با بی عدالتی ها، تبعیض ها و زورگویی ها و دفاع از مردم مظلوم فلسطین همراه سازند.

مطمئناً جامعه بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی متشکل از اساتید و کارکنان و دانشجویان معزز ، همچون سالیان گذشته در حمایت از آرمان قدس شریف و اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، حضوری چشمگیر و پرشور در راهپیمایی های روز جهانی قدس که در سراسر کشور برگزار می شود خواهند داشت.

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات به مناسبت ایام ماه مبارک رمضان از عموم استادان، دانشجویان و کارکنان عزیز دانشگاه دعوت می کنم برای پشتیبانی از حقوق تاریخی ملت فلسطین و کرامت انسانی آنها و همچنین افشای نقشه‌‏های شوم رژیم صهیونیستی و همپیمانان مرتجع آن در منطقه، در راهپیمایی روز جهانی قدس، بطور گسترده حضور و مشارکت نمایند تا پیام ملت ایران در دفاع از ملت مسلمان فلسطین در منطقه و جهان طنین انداز شود.

محمد مهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی

به اشتراک بگذارید : | | |