متن پیام دکتر  طهرانچی به شرح زیر است:

بسمه تعالی

با حمد و ستایش به محضر باری تعالی و درود بر پیامبر خاتم(ص) و اهل بیت کرامش که چراغ راه بشریت‏ اند

فرا رسیدن چهل و چهارمین بهار شکوهمند انقلاب اسلامی که الگویی کامل از ایستادگی، استقلال‏طلبی و آزادی‏خواهی ملت شریف ایران اسلامی برابر ظلم است را تبریک و تهنیت می‏گویم.

دهه مبارک فجر بی‏ تردید، جشن تجلی اراده ملتی سرافراز است که این نهضت با درایت و رهبری حضرت امام خمینی (ره) توانست به دوران تاریک پهلوی، سرسپردگی و ستمها پایان بخشد و فصل نوینی را در تاریخ این کشور رقم بزند. انقلاب اسلامی توسط معماری بزرگ در عرصه تاریخ جهان، حضرت امام خمینی(ره) بنیان گذاشته شد و به حق مقام معظم رهبری این بنیان را در دنیا درخشان و درخشان‌تر کردند.

پیامد حرکت بنیانگذار انقلاب اسلامی در زمانی شروع شد که جهان شرق، دین را افیون جامعه می‌دانست و جهان غرب با گذاره‌های تقابل علم و دین مواجه بود و هر دو معنویت و دین را از بدنه اجتماعی حذف کرده بودند، اما امام خمینی (ره) و یاران ایشان نظریه آوردن دین از حاشیه به متن زندگی فردی و اجتماعی را مطرح کردند که ثمره آن ترویج معنویت در بطن جامعه بود و انقلاب اسلامی حاصل چنین تفکری است.

یوم الله ۲۲ بهمن، پیام‏آور نام و یاد شهیدانی است که در راه پیروزی این انقلاب و دفاع از تمامیت سرزمینی جانفشانی کردند و برهمگان واجب است که مدافعان راستین این راه و وحدت جامعه خود باشند، زیرا دشمنان طی این چهار دهه هیچگاه از توطئه و دسیسه علیه این ملت و سرزمین دست برنداشته و از راه‏های مختلف به دنبال تفرقه افکنی هستند و بهترین راه برای خنثی سازی این اقدامات، تلاش برای حفظ سرمایه‏های مادی و معنوی این کشور در همه ابعاداست.

دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان مولود انقلاب اسلامی در دهه چهارم فعالیت خود به عنوان دانشگاهی مردمی و اجتماعی می‏کوشد در راستای تحقق هرچه بیشتر آرمانهای جمهوری اسلامی، بیانیه گام دوم انقلاب و ضرورتهای جامعه حرکت کند و از این منظر، تدوین برنامه پنج ساله راهبردی و عملیاتی دانشگاه را تهیه و به اجرا درآورده است که مطمئنا این نقشه راه، دانشگاه را به لحاظ توسعه علم و فناوری و تقویت حرکت شبکه‏ای در مسیر درستی قرار می دهد.

مسلماً با اجرای سند تحول و تعالی، دانشگاه آزاد اسلامی در راه تولید ثروت از دانش، تقویت محصولات دانش بنیان، ایده های فناورانه، مهارت آموزی و اشتغالزایی جوانان قرار می گیرد.

اینجانب ضمن تبریک مجدد ایام فرخنده دهه فجر به ملت شریف ایران اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی، از فرهیختگان، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان می‏خواهم در راهپیمایی ۲۲ بهمن  مشارکت داشته باشند و موجب سربلندی هر چه بیشتر نظام جمهوری اسلامی ایران شوند.

محمد مهدی طهرانچی

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی